De redactie van Carrepublic schrijft dagelijks over nieuws uit de automotive industrie. Volg ons ook via Twitter, Facebook en Instagram.
Ford brengt volgend jaar een opvolger van de historische GT 40 op de markt. Het nieuwe model werd
voorgesteld op de North American International Auto Show in Detroit.
De wagen, waarmee Ford ook aan de legendarische Le Mans race wil deelnemen, moet de Amerikaanse constructeur toelaten om de concurrentie met onder meer Lamborghini aan te gaan. Volgens William Clay Ford, voorzitter van de Amerikaanse fabrikant, moet de Ford GT echter vooral een toonbeeld worden van de innovatieve kracht van het Amerikaanse merk.
Het is nog niet bekend hoeveel je voor de aankoop van de nieuwe Ford GT zou moeten betalen, maar de wagen zou op het gebied van prijs vergelijkbaar zijn met rechtstreekse concurrenten zoals de eerder genoemde Lamborghini.
Paul Seredynski, communicatie-verantwoordelijke bij Ford, stelde dat ook nog niet is bepaald waar de nieuwe Ford GT zal worden gebouwd. Aangezien vele onderdelen van de sportwagen uit koolstof zijn opgebouwd, zal er volgens Seredynski wel voor een gespecialiseerde assemblage-lijn gezorgd moeten worden. Bij het ontwerp werd extreme aandacht besteed aan onder meer aerodynamica en gewichtsbesparing.
Derde generatie
Het nieuwe model vormt de derde generatie van de GT-lijn van Ford. ”
De wagen is een oefening in innovatie voor het volledige portfolio van Ford,” benadrukt Seredynski. De marktintroductie van het nieuwe model valt samen met herdenking van de eerste zege in Le Mans van de historische Ford GT40 tegen aartsrivaal Ferrari.
In juni volgend jaar is het een halve eeuw zijn geleden dat de piloten Bruce McLaren en Chris Amon met hun GT40 in de Franse uithoudingsrace de hegemonie van Ferrari, dat de wedstrijd de 6 jaar voordien had gewonnen, konden doorbreken. De GT40 zou op zijn beurt 4 jaar op rij de wedstrijd winnen, afgesloten met een legendarische zege van Jacky Ickx en Jacky Oliver.
In het midden van het voorbije decennium werd een tweede GT-generatie op de markt gebracht. In totaal werden van die wagen, die ongeveer 150.000 dollar kostte, 4.000 exemplaren gebouwd. Volgens Bloomberg zal de nieuwe Ford GT ongeveer 250.000 dollar gaan kosten.
Ford GT40’s zijn zeldzaam. De Roadster-versie rolde slechts vier keer uit de fabriek. Opmerkelijk is dat hij alleen werd gebruikt als testauto voor races waaronder de 24 uur van Le Mans.
Verder lezen over Ford

Algemeen18.11.2022
5 auto’s die zeer geschikt zijn als tweedehands bedrijfswagen

Technologie15.04.2021
Ford rolt BlueCruise voor zelfrijdende auto’s geleidelijk uit in de VS
Het eerst naar de Mustang Mach-E en F-150 pickup
Electric05.03.2021
Ford Mustang Mach-E laat zien waartoe elektrische auto’s in staat zijn
Boeiende video serie met de meest bizarre uitdagingen
Technologie24.03.2020
Ford introduceert de PickUp&Clean service

Hybrid10.01.2020
Amerika’s bestverkochte SUV komt naar Nederland: Ford Explorer Plug-In Hybrid

Shareables03.10.2019
Ford Performance – M Sport experience bij Dovenby Hall
Rijden met de Fiesta ST, GT supercar, Bullit Mustang en de Ranger Raptor
Technologie14.10.2018
Nooit meer voor rood staan? Ford test tech die het mogelijk maakt
Vehicle-to-vehicle technology
Shareables21.08.2018